Hitaj: PS e shikon Metën si pengesë për mandatin e tretë, nuk i do zërat kritikë

2 Просмотры
Издатель
#rtvora #oranews #arena

I ftuar në Arena nga Dritan Hila në RTV Ora, gazetari Arbër Hitaj u shpreh se PS e shikon Metën si pengesë për mandatin e tretë dhe se shkarkimi i tij është sinjal që mazhoranca aktuale nuk i duron dot zërat kritikë.

Hitaj: Shumë deputetë nuk e kishin lexuar raportin. Një deputet i opozitës së re e akuzonte Presidentin se nuk kishte garantuar votën e emigrantëve. Kishte çudi të mëdha parlamenti këtë të mërkurë. Nuk mendoja se do shkonte kaq larg, në pikë kritike Rama dhe Meta e kanë gjetur gjuhën e përbashkët.

Është një luftë politike, mazhoranca nuk e bën këtë betejë se i dhimbset Kushtetuta. PS e shikon Metën si pengesë për mandatin e tretë. Është sinjal që mazhoranca aktuale nuk i duron dot zërat kritikë.

Për më shumë lexoni në: https://www.oranews.tv/vendi/hitaj-ps-e-shikon-meten-si-pengese-per-mandatin-e-trete-nuk-i-do-zerat-kri-i802628

Follow TV Ora dhe RTV Ora News

Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for NEWS HERE: http://bit.ly/2DDddtL

Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for TV Shows HERE http://bit.ly/2sPcqj3

For more content from click HERE www.oranews.tv

Like Ora News on Facebook HERE http://bit.ly/2RkUN4s

Follow Ora News on Instagram Here http://bit.ly/2HBuiID

Follow Ora News on Twitter http://bit.ly/2RhOaQp
Категория
Игровые приставки
Комментариев нет.